Det arrangeres et fotballarrangement i North Carolina hvor du kan se Cesc Fabregas, Clint Dempsey, Chad «Ochocinco» Johnson og Wrexham alle ta banen samtidig.
Fotballturneringen, kalt «TST» for kort, holder sin første konkurranse, og kjører på frakken til den veldig populære TBT, eller The Basketball Tournament, som startet i 2014.
Basketballturneringen økte i popularitet delvis ved å introdusere «Elam Ending» til basketballens verden, og TST vil prøve å etterligne det med et lignende format.
Nye regler, tidligere stjernespillere, et World Cup-format og en enorm pengepremie på 1 million dollar vises på The Soccer Tournament. Sportsnyhetene gir deg alle detaljene om sommerens debutbegivenhet.
Hva er The Soccer Tournament og hvor spilles den?
Soccer Tournament, eller TST, er en 7-mot-7-turnering som vil gi en pengepremie på $1 million til det siste laget, mens resten av de 31 lagene i feltet går hjem uten noe.
Kampene i den første konkurransen vil finne sted mellom torsdag 1. juni og søndag 4. juni på WakeMed Soccer Park i Cary, NC
Fotballturneringen er satt opp som et verdenscup med 32 lag, et gruppespill og enkelt-eliminerings knockouts som begynner i 16-delsfinalen.
TST-regler for fotballturneringen
Her er en oversikt over hva du trenger å vite om offisielle turneringsregler:
- 7-mot-7 (seks utespiller, pluss en keeper)
- Lister på 10-18 spillere
- Ubegrensede abonnementer som kan gjøres når som helst i spillet
- Ingen offside-regel
- Ingen sklitaklinger
- Ingen innkast
- Ingen trekninger
- 20-minutters halvdeler etterfulgt av en Elam-avslutning (kalt «Target Score Time»)
TSTs mest bemerkelsesverdige regelegenskap er «Elam Ending» introdusert i The Basketball Tournament for strålende anmeldelser.
Slik fungerer det i The Soccer Tournament: Kamper består av to 20-minutters halvdeler, hvoretter spillet ikke er over. Den går inn i «Target Score Time» som ikke er tidsbestemt (dvs. ingen klokke).
For å vinne kampen, må ett av lagene treffe målscoren, som alltid er ett mål mer enn totalen scoret av det høyest scorende laget ved slutten av 40 minutter med regulering.
For eksempel, hvis poengsummen er 3-1 ved slutten av reguleringen, blir målpoengsummen for hvert av lagene 4 (en mer enn 3), og det første laget som når 4 mål vinner spillet.
Skulle det gå 10 minutter i denne utidssvarende perioden uten at målpoengsummen er nådd, vil en spiller bli fjernet fra hvert lag for å skape en mer åpen kamp. En ekstra spiller vil bli fjernet fra hver side hvert femte minutt til ett av lagene når målscore.
«Elam-avslutningen» sikrer at det ikke er uavgjort, og hver kamp ender på et mål som blir scoret.
2023 TST tidsplan, plassering
Gruppespillet vil finne sted fra 1.-2. juni, mens utslagsspillet finner sted 2.-4. juni.
Vinneren av konkurransen vil ta hjem hele $1 million pengepremienmed alle de 31 andre lagene som reiser hjem uten noe.
Braketten er forhåndsbestemt, med åtte grupper på fire lag hver satt til å konkurrere om åpningsfasen. De to beste lagene fra hver gruppe går videre til 16-delsfinalen.
Hvis lagene står uavgjort på poeng i gruppespillet, head-to-head rekord er den første tiebreaker, etterfulgt av målforskjell.
TST 2023 gruppespill
TST gruppe A plassering
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Newtown Pride FC-Q | 3 | 2 | 1 | 12 | 3 | +9 |
2. Kingdom FC-Q | 3 | 2 | 1 | 1. 3 | 7 | +6 |
3. Hoosier Army-E | 3 | 2 | 1 | 11 | 9 | +4 |
4. Borussia Dortmund-E | 3 | 0 | 3 | 3 | 20 | -17 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe A tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | B. Dortmund 2-5 Hoosiers hær |
tors 1 juni | Kingdom FC 2-1 Newtown Pride FC |
tors 1 juni | B. Dortmund 0-8 Newtown Pride FC |
tors 1 juni | Hoosiers hær 5-4 Kingdom FC |
fre 2. juni | B. Dortmund 1-7 Kingdom FC |
fre 2. juni | Hoosiers hær 1-3 Newtown Pride FC |
TST gruppe B stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Blade & Grass FC-Q | 3 | 3 | 0 | 9 | 6 | +3 |
2. DMV diplomater-Q | 3 | 1 | 2 | 10 | 10 | 0 |
3. Ulver-E | 3 | 1 | 2 | 11 | 12 | -1 |
4. Villita FC-E | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | -2 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe B tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | ulver 3-6 Villita FC |
tors 1 juni | Blad og gress 3-2 DMV-diplomater |
tors 1 juni | Blad og gress 4-3 ulver |
tors 1 juni | DMV-diplomater 6-2 Villita FC |
fre 2. juni | DMV-diplomater 2-5 Wolves FC |
fre 2. juni | Blad og gress 2-1 Villita FC |
TST gruppe C stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Hapoel Tel Aviv-Q | 3 | 3 | 0 | 1. 3 | 5 | +8 |
2. SLC FC-Q | 3 | 2 | 1 | 8 | 7 | +1 |
3. Club Necaxa-E | 3 | 1 | 2 | 9 | 10 | -1 |
4. Virginia Dream-E | 3 | 0 | 3 | 4 | 12 | -8 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe C tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | Club Necaxa 3-4 SLC FC |
tors 1 juni | Hapoel Tel Aviv 6-1 Virginia drøm |
tors 1 juni | Club Necaxa 2-3 Hapoel Tel Aviv |
tors 1 juni | SLC FC 2-0 Virginia drøm |
fre 2. juni | Hapoel Tel Aviv 4-2 SLC FC |
fre 2. juni | Club Necaxa 4-3 Virginia drøm |
TST gruppe D stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Kultur av Mo Ali FC-Q | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 |
2. Fjernøsten United-Q | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 |
3. West Ham-E | 2 | 1 | 1 | 6 | 7 | -1 |
4. Dallas United*** | — | — | — | — | — | — |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe D tidsplan
Dato | Kamp | Tid (ET) |
tors 1 juni | Fjernøsten United 4-2 West Ham | |
tors 1 juni | Kultur av Mo Ali FC 3-1 Dallas United | |
tors 1 juni | Dallas United 2-0*** West Ham | |
tors 1 juni | Kultur av Mo Ali FC 2-0 Fjernøsten United | |
fre 2. juni | Kultur av Mo Ali FC 3-4 West Ham | |
fre 2. juni | avbrutt |
** = Dallas United vs. West Ham var suspendert «i påvente av en etterforskning av påstander om bruk eller hensikt om å bruke et raseuttal.» Dallas ledet 2-0 på det tidspunktet.
Etterforskningen konkluderte med at «Dallas United brøt TSTs etiske retningslinjer» og at «den beste veien videre er at Dallas United trekker seg fra konkurransen», ifølge en uttalelse fra arrangørene.
Arrangørene kansellerte også Dallas Uniteds siste kamp mot Far East United.
TST gruppe E-stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Wrexham-Q | 3 | 3 | 0 | 23 | 3 | +20 |
2. Como 1907-Q | 3 | 2 | 1 | 15 | 7 | +8 |
3. Si Word FC-E | 3 | 1 | 2 | 9 | 14 | -5 |
4. amerikanske kvinner-E | 3 | 0 | 3 | 1 | 24 | -23 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe E tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | amerikanske kvinner 0-5 Si Word FC |
tors 1 juni | Como 1907 2-3 Wrexham |
tors 1 juni | amerikanske kvinner 0-12 Wrexham |
tors 1 juni | Como 1907 6-3 Si Word FC |
fre 2. juni | Si Word FC 1-8 Wrexham |
fre 2. juni | Como 1907 7-1 amerikanske kvinner |
TST gruppe F-stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Hashtag Utd-Q | 3 | 3 | 0 | 1. 3 | 8 | +5 |
2. Conrad & Beasley Utd-Q | 3 | 2 | 1 | 12 | 12 | 0 |
3. Nati SC-E | 3 | 1 | 2 | 9 | 10 | -1 |
4. Gracie FC-E | 3 | 0 | 3 | 6 | 10 | -4 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe F tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | Hashtag United 4-3 Nati SC |
tors 1 juni | Conrad og Beasley 4-3 Gracie FC |
tors 1 juni | Conrad og Beasley 3-6 Hashtag United |
tors 1 juni | Gracie FC 1-3 Nati SC |
fre 2. juni | Conrad og Beasley 5-3 Nati SC |
fre 2. juni | Gracie FC 2-3 Hashtag United |
TST gruppe G-stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Sneaky Fox FC-Q | 3 | 3 | 0 | 9 | 3 | +6 |
2. ZALA FFF-Q | 3 | 1 | 2 | 12 | 8 | +4 |
3. Jackson TN Boom-E | 3 | 1 | 2 | 9 | 11 | -3 |
4. Team Dempsey-E | 3 | 1 | 2 | 6 | 14 | -8 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe G tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | Team Dempsey 5-4 Jackson TN Boom |
tors 1 juni | Sneaky Fox 3-2 ZALA FFF |
tors 1 juni | Sneaky Fox 3-0 Team Dempsey |
tors 1 juni | Jackson TN Boom 4-3 ZALA FFF |
fre 2. juni | Team Dempsey 1-7 ZALA FFF |
fre 2. juni | Jackson TN Boom 1-3 Sneaky Fox |
TST gruppe H-stilling
Team | Spill | Vinner | Tap | Mål Til |
Mål Imot |
Mål Forskj. |
---|---|---|---|---|---|---|
1. Raleigh Rebels-Q | 3 | 3 | 0 | 1. 3 | 6 | +7 |
2. Duke Sevens-Q | 3 | 2 | 1 | 7 | 8 | -1 |
3. N. Carolina FC-E | 3 | 1 | 2 | 11 | 9 | +2 |
4. Charlotte FC-E | 3 | 0 | 3 | 6 | 1. 3 | -7 |
- Q = kvalifisert til 16-delsfinale
- E = Eliminert
TST gruppe H tidsplan
Dato | Kamp |
tors 1 juni | Charlotte FC 3-6 North Carolina FC |
tors 1 juni | Duke Sevens 0-5 Raleigh Rebels |
tors 1 juni | Charlotte FC 2-5 Duke Sevens |
tors 1 juni | North Carolina FC 5-6 Raleigh Rebels |
fre 2. juni | Charlotte FC 1-2 Raleigh Rebels |
fre 2. juni | Duke Sevens 3-1 North Carolina FC |
TST Knockout Stage
16. runde
Kamp Nei. |
Dato | Kamp |
1 | fre 2. juni | Newtown Pride (A1) 4-0 DMV-diplomater (B2) |
2 | fre 2. juni | Hapoel Tel Aviv (C1) 2-1 Far East United (D2) |
3 | fre 2. juni | Wrexham Red Dragons (E1) 3-4 Conrad og Beasley (F2) |
4 | fre 2. juni | Sneaky Fox FC (G1) 2-1 Duke Sevens (H2) |
5 | fre 2. juni | Blade & Grass FC (B1) 4-3 Kingdom FC (A2) |
6 | fre 2. juni | Kultur av Mo Ali (D1) 3-4 SLC FC (C2) |
7 | fre 2. juni | Hashtag United (F1) 1-2 Como 1907 (E2) |
8 | fre 2. juni | Raleigh Rebels (H1) 3-4 Zala FFF (G2) |
Kvartfinale
Kamp Nei. |
Dato | Kamp |
1 | Lørdag 3. juni | Newtown Pride 3-1 Hapoel Tel Aviv |
2 | Lør. 3. juni | Conrad og Beasley 1-2 Sneaky Fox FC |
3 | Lør. 3. juni | Blade & Grass FC 2-3 SLC FC |
4 | Lør. 3. juni | Como 1907 3-4 Zala FFF |
Semifinaler
Dato | Kamp |
Lørdag 3. juni | Newtown Pride 4-1 Sneaky Fox FC |
Lørdag 3. juni | SLC FC 1-0 Zala FFF |
Endelig
Dato | Kamp | Tid (ET) |
4. juni | Newtown Pride vs. SLC FC | 15:00 |